Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada,

dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

10 listopada społeczność szkoły świętowała 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym dniu wszyscy uczniowie ubrali strój galowy i przygotowali biało-czerwone akcenty m.in. chorągiewki, kotyliony.

Uczniowie klas IV-VI przygotowali akademię, podczas której przypomnieli zebranym historię rozbiorów oraz zobrazowali 123. lata niewoli Polski, od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym Polska odzyskała wolność. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.