Tydzień życzliwości

tydzien

„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”

Tolmann Pesch

W dniach od 14 do 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości.

Inicjatorami działań był Szkolny zespół ds. promocji zdrowia oraz SU. Celem podjętych zadań było wzmocnienie właściwych zachowań uczniów w szczególności kultury słowa .

W tym czasie na DRZEWKU ŻYCZLIWOŚCI ustawionym w holu, można było przyczepić rymowanki, wierszyki na temat życzliwości oraz pozdrowienia i życzenia zaadresowane do konkretnych osób. Ponadto każda klasa przygotowała Dekalog człowieka życzliwego. Klasowe dekalogi posłużyły do zredagowania SZKOLNEGO DEKALOGU CZŁOWIEKA ŻYCZLIWEGO, w którym zapisane zostały najczęściej pojawiające się cechy i najbardziej pożądane zachowania świadczące o życzliwości. W każdej klasie wybrano NAJMILSZĄ KOLEŻANKĘ oraz NAJMILSZEGO KOLEGĘ. W czasie trwania tygodnia życzliwości szkolni wolontariusze ds. bezpieczeństwa czujnym okiem przyglądali się zachowaniom uczniów podczas przerw międzylekcyjnych.

Podczas apelu podsumowującego całotygodniową akcję, przewodnicząca SU odczytała Szkolny dekalog człowieka życzliwego społeczności szkolnej. Następnie dyrektor szkoły p. Małgorzata Stróżyńska uhonorowała „najmilszych uczniów” Orderami życzliwości.

Zaszczytny tytuł Najmilsza koleżanka i Najmilszy kolega otrzymali:

kl. I - Anna Olejniczak i Wiktor Michalak

kl II – Ewelina Andrzejewska i Filip Budzyń

kl. III - Marcelina Kostrzewska i Olaf Śliwiński

kl. IV - Gabriela Ciesielska i Mateusz Dzik

kl. V – Kinga Gembiak i Sebastian Norman

kl. VI – Nikola Bartosz i Łukasz Wiatrowski

Pamiętajmy, że „dobre słowo nic nie kosztuje a wiele znaczy”.