Kącik literacki zimą

Wiesława Rotkiewicz, Agata Krysicka

Zima odchodzi wielkimi krokami, dlatego nadszedł czas, aby krótko podsumować działalność kącika literackiego.

Wraz z nadejściem tej jakże pięknej pory roku kącik literacki zmienił barwy, a jego jesienny wystrój został zmieniony na biało – niebieską scenerię.
Pierwsze literackie spotkanie - w ramach działalności kącika – przeznaczone było dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas tego spotkania, dzieci miały możliwość obejrzenia bajek wyświetlanych z archaicznego już dziś projektora. Wszyscy z zaciekawianiem oglądali utwory pt. „Calineczka” oraz „Królewna Śnieżka”. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowe medale „Miłośnika filmu”.

W kolejnym spotkaniu literackim uczestniczyli uczniowie klasy piątej. Spotkanie to odbyło się 13 rudnia 2016 roku, a tematycznie poświęcone było „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. „Opowieść wigilijna” w wersji książkowej i filmowej wywarła na uczestnikach spotkania duże wrażenie.

18 stycznia 2017 roku w zajęciach kącika literackiego wzięli udział uczniowie klasy pierwszej. Podczas zajęć mieli możliwość nie tylko wysłuchania utworów związanych tematycznie z Dniem Babci i Dniem Dziadka, ale również możliwość zaprezentowania tych utworów, które przygotowali dla swoich babć i dziadków.

W kolejnym spotkaniu literackim uczestniczyli uczniowie klasy czwartej (18.02.2017). Podczas zajęć zaprezentowano dzieciom słuchowisko opracowane na podstawie baśni H.Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Po wysłuchaniu utworu dzieci przystąpiły do plastycznej części zajęć. Każdy z uczniów otrzymał kolorowankę przedstawiającą wybraną scenę z baśni. Zadaniem uczniów było pokolorowanie obrazków przedstawiających historię Kaja i Gerdy. Pięknie wykonane prace zostały umieszczone na gazetce znajdującej się przy bibliotece szkolnej.

W ramach działalności kącika najstarsi uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje zdolności literackie. Klasa VI przedstawiła próbkę własnej twórczości literackiej – wiersze o tematyce zimowej, które zostały wywieszone w kąciku literackim, aby inni uczniowie mogli podziwiać ich talent.