„Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi”

Małgorzata Wichłacz

27 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ekologiczny Uczniów Klas Drugich „Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi”.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gostynia. Celem konkursu jest kształcenie świadomości ekologicznej dzieci oraz poczucia współodpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska. Rywalizacja konkursowa przebiegała w dwóch etapach. Pierwsza część to ekologiczna zgaduj - zgadula, podczas której dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat roślin i zwierząt będących pod ochroną, znajomością takich pojęć jak smog, recykling, umiejętnością rozwiązywania krzyżówek i zagadek o tematyce przyrodniczej. Natomiast w drugiej części - sprawnościowej segregowały śmieci , rzucały pudełkami po soczkach do kosza oraz zagrały w „ekologiczne” kręgle. O zajętym miejscu zadecydowała suma punktów zdobytych w obu etapach.    W konkursie uczestniczyli uczniowie z ośmiu szkół podstawowych w gminie. Wszystkie drużyny wykazały się wspaniałą znajomością tematyki ekologicznej oraz świetnie się bawiły. Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu,

II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemowie,

III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu    w Gostyniu .

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Gostynia.