Apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wiesława Rotkiewicz, Agata Wierzchowska

W piątek 28 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Chcąc przybliżyć uczniom siemowskiej szkoły to ważne wydarzenie, klasa V i VI przygotowała okolicznościową inscenizację słowno – muzyczną.

Apel rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie młodzi artyści opowiedzieli o okolicznościach, w których doszło do podpisania tej jakże ważnej ustawy. Uczniowie przedstawili również piękne patriotyczne wiersze. Podczas apelu wspólnie odśpiewaliśmy utwory związane z historią Polski: „Mazurek Trzeciego Maja”, „Jak długo w sercach naszych” oraz „Rotę”.
Uroczysty charakter apelu podkreśliły stroje uczniów oraz piękna biało – czerwona sceneria.