„MAŁY MISTRZ”

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie przystąpili do realizacji programu „Mały Mistrz”.

„Mały Mistrz” to ogólnopolski program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, mający na celu uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz wzrost aktywności sportowej uczniów. Jego Operatorem Wojewódzkim jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

W programie uczestniczy czternaścioro pierwszoklasistów, a opiekę nad nimi sprawują Monika Wojciechowska – wychowawca, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego oraz Łukasz Wabiński – nauczyciel wychowania fizycznego. Podczas zajęć uczniowie będą zdobywać i doskonalić różne sprawności sportowe w ramach sześciu zasadniczych bloków:

• Piłkarz,
  • Lekkoatleta,
  • Rowerzysta – Turysta,
  • Gimnastyk – Tancerz,
  • Narciarz – Łyżwiarz
  • Pływak – Wodniak.

Poszczególne bloki realizowane są w ciągu roku szkolnego odpowiednio do warunków atmosferycznych. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. Szkoła natomiast dzięki uczestnictwu w programie wzbogaciła się o sprzęt sportowy.

Więcej informacji oraz aktualności dotyczące realizacji programu na stronie: http://malymistrz.pl/