OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SIEMOWIE

W poniedziałek, 11 listopada 2013 r., społeczność Siemowa uczciła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym w Siemowie, a przygotowana została przez dyrektora, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie oraz rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego.

Organizatorzy przygotowali dla społeczności wsi Siemowo, Kosowo oraz Belęcin montaż poetycko-muzyczny pt. „Drogi do Wolności”. Walkę Polski o odzyskanie niepodległości - słowem, muzyką i obrazem - przybliżyli zebranym: V. Sokołowska, M. Wojciechowska,  Ł. Radoła, K. Klimkowska, A. Michalak,  P. Chudy, B. Walczak-Woźniak, T. Woźniak, W. Rotkiewicz, T. Grobelna, U. Franek, E. Franek, K. Glinkowska, A. Buchalik oraz uczniowie klasy IV, V i VI. Oprócz obrazów (prezentowanych zebranym na dużym ekranie), przedstawiających drogę Polski do Wolności, zebrani wysłuchali również okolicznościowych wierszy recytowanych przez obecnych i byłych uczniów siemowskiej szkoły. W części muzycznej udział wzięły nie tylko osoby, które przygotowały uroczystość, ale także wszyscy zebrani, którzy przybyli, aby wspólnie świętować odzyskanie Niepodległości. Przy akompaniamencie akordeonu, gitary i saksofonów wszyscy wspólnie zaśpiewali kilkanaście patriotycznych pieśni.

Serdecznie dziękujemy  Proboszczowi siemowskiej Parafii ks. Markowi Kędziorze za współudział i czas poświęcony na przygotowanie spotkania. Równie serdeczne podziękowania składamy wszystkim biorącym udział w uroczystości. Dziękujemy za liczny udział i aktywne uczestniczenie w obchodach Święta Niepodległości.