Projekty w naszej szkole

W roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie realizowane są dwa projekty:
1. eSzkoła Wielkopolska" - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan – druga edycja.

Głównym celem projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest wdrożenie w wybranych szkołach  podstawowych województwa programówrozwojowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Uczniowie w ramach zajęć pozalekcyjnych wyszukują cztery najciekawsze postacie gminy – zarówno historyczne, jak i żyjące obecnie. Uczniowie tworzą na temat wybranej osoby autorski wpis multimedialny, poparty badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.

Opiekunowie grup- trenerzy : Łukasz Wabiński, Katarzyna Niedzielska.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i trwa do 30 czerwca 2015 roku.

2. „Czas na zdrowie” w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”
Głównym celem programu jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach.

Cele szczegółowe projektu to:

• promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • podniesienie jakości pracy szkoły promującej zdrowie,
  • zmiana stylu życia,
  • zmiana nawyków żywieniowych,
  • wdrażanie do podejmowania wspólnych wysiłków na rzecz zachowań prozdrowotnych,
  • dokonywanie właściwych wyborów.

Projekt skierowany był do całej społeczności szkolnej oraz lokalnej.

Nauczyciele odpowiedzialni za realizację programu: Małgorzata Nowakowska, Małgorzata Wichłacz, Katarzyna Niedzielska.

Czas realizacji od 27 pażdziernika2014 do 31 grudnia 2014 r.