Projekt „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”

Mija już trzeci miesiąc naszych zmagań w ramach projektu eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan.

Od listopada br. sześcioro uczniów klas III-V uczestniczy w zajęciach. Na początku staraliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Następnie uczestnicy projektu przeprowadzili w swoich środowiskach wywiad, kto zasługuje na miano wybitnego, wyjątkowego Wielkopolanina. Dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie kandydatury osób związanych z naszą gminą, o których chciałyby dowiedzieć się jeszcze więcej, gdyż są godne upamiętnienia. Po naradzie wyłoniliśmy osoby, których biogramy umieścimy w CDEW. Są to: paraolimpijczyk Paweł Piotrowski oraz twórca auto-muzeum w Gostyniu Jan Peda.

Spotkaliśmy się już ze wybranymi postaciami, które wyraziły chęć nawiązania z nami współpracy i podpisały niezbędne dokumenty. Gromadząc materiały, przeszukiwaliśmy zasoby biblioteczne i internetowe, rozwijamy umiejętności dziennikarskie i filmowe. Przeprowadziliśmy i sfilmowaliśmy już wywiad z Pawłem Piotrowskim, przeprowadziliśmy także wywiad z jego rodziną w Kunowie.

W najbliższym czasie czeka nas wywiad z panem Janem Pedą oraz jego synem Maciejem.