Zmagali się z żywym słowem

Sześcioro reprezentantów siemowskiej podstawówki wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja". Wiersze o przyjaźni i integracji młodzi deklamatorzy recytowali w gmachu gostyńskiej biblioteki publicznej.

Już po raz piąty uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja". Sześcioro wyłonionych przez nauczycieli recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Siemowie zaprezentowało swoje umiejętności i talent w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń, gdzie 24 marca br. odbył się finał konkursu. W rywalizacji wzięło udział w sumie 25 dzieci, których recytatorskie popisy oceniało jury w składzie: Jolanta Skrzypczak - przedstawiciel GOK „Hutnik”, wieloletni opiekun grup recytatorskich dzieci i młodzieży, aktor poznańskiego teatru - Piotr Witoń oraz prezes Fundacji „Absolwent”, laureat konkursów recytatorskich - Jarosław Tomczak.

W młodszej kategorii wiekowej naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Budzyń  iMarcelina Kostrzewska z klasy I (opiekun Małgorzata Wichłacz) oraz Zuzanna Ciesielska z klasy III (opiekun Aleksandra Mazurek). Uznanie jurorów zdobyła Zuzia Budzyń, która otrzymała wyróżnienie z nagrodą książkową. W starszej grupie wiekowej przedstawicielami naszej szkoły byli Maria Grzempowska, Filip Kajoch i Amelia Fechner. Wszystkim uczniom za udział w konkursie wręczono dyplomy i upominki.