Witaj wiosno

Kolorowi, radośni, z uśmiechami na twarzach uczniowie naszej szkoły witali wiosnę. Pierwszego dnia tej długo wyczekiwanej pory roku stawili się w szkole w barwnych i zabawnych strojach. Nie zabrakło też spaceru w poszukiwaniu wiosennych symptomów z niesioną na przedzie orszaku marzanną.

Miniona zima nie dawała nam się szczególnie we znaki. Jednak u progu wiosny postanowiła dać o sobie znać. Choć aura 21 marca była słoneczna, słupki na termometrach wyraźnie wskazywały, że zima nie zamierza odpuścić. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemowie postanowili ją przegnać, stawiając się tego dnia w szkole w doskonałych humorach, z uśmiechami na twarzach i w kolorowych stroju. W kreatywności przebrań prym wiedli chłopcy z klasy piątej, prezentując się w zaskakującym, kobiecym wydaniu.

Aby rozstać się z zimą na dobre, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wymaszerowali ze szkoły na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Na czele pochodu nieśli marzannę. Szmacianą kukłą i głośnymi okrzykami starali się przepędzić zimę na cztery wiatry. Po powrocie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców - pyszne, słodkie drożdżówki i napoje.