Bawili się duzi i mali

Znakomite humory, piękna, słoneczna pogoda, mnóstwo wspaniałej zabawy i znakomitych pyszności. Tak właśnie spędzili ostatnią niedzielę maja mieszkańcy Siemowa i Kosowa, którzy wzięli udział w rodzinnym festynie zorganizowanym na terenie siemowskiej szkoły.

Rodzinny festyn na stałe zagościł w kalendarzu imprez organizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie. Tym razem zorganizowano go tuż przed Dniem Dziecka, dlatego to do najmłodszych skierowana była większość atrakcji. Największą rozrywką tego popołudnia okazały się dmuchańce i trampolina, od których dzieci trudno było odciągnąć. Podobnie dużą popularnością cieszył się przechadzający się po terenie szkoły teletubiś, który pozował do pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło sportowych emocji - chłopcy zmierzyli się w meczu piłkarskim, a na wszystkich milusińskich czekały konkurencje sprawnościowe i nie tylko przygotowane przez nauczycieli. Do wspólnej zabawy udało zachęcić się również rodziców, którzy w dwóch drużynach - męskiej i żeńskiej - dzielnie rywalizowali w wyścigach rzędów.

Wszyscy przybyli mogli liczyć na słodki poczęstunek, kiełbaski z grilla, a dzieci ze szczególnym apetytem pałaszowały lody i watę cukrową. Organizatorem festynu była rada rodziców działająca przy siemowskiej podstawówce przy współudziale grona pedagogicznego. - To wspólne spotkanie ma na celu nie tylko integrację całej szkolnej społeczności, ale i mieszkańców Siemowa oraz Kosowa w ogóle - tłumaczy Anita Michalak, przewodnicząca rady rodziców szkoły w Siemowie. - Dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodziców oraz pracowników szkoły atrakcji nie brakowało i nikt nie mógł narzekać na nudę - krótko podsumowuje.

Fot. Bożena Walczak - Woźniak