Trójmiejska przygoda

W dniach 16 - 19 czerwca 2015 r. kilkoro uczniów naszej szkoły wybrało się wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Sikorzynie na wycieczkę na Żuławy Wiślane i do Trójmiasta. Kilkudniowy pobyt na północy Polski obfitował w atrakcje, które z pewnością na długo utkwią wszystkim w pamięci.

O tym, że nasz kraj obfituje w walory turystyczno-krajoznawcze, miało okazję przekonać się pięć uczennic klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Siemowie wraz z wychowawczynią panią Anną Szymańską i panem Tomaszem Woźniakiem. Dołączyli oni do grupy ze Szkoły Podstawowej w Sikorzynie, która udała się na wycieczkę na Żuławy Wiślane i do Trójmiasta.

Pierwszego dnia podróżnicy z Wielkopolski dotarli do Malborka, gdzie zwiedzili średniowieczny zamek krzyżacki, uznawany za największą ceglaną budowlę na świecie. Kilkugodzinne poznawanie twierdzy tak jak pasjonujące, tak też dla wielu okazało się bardzo wyczerpujące. Drugi dzień poświęcono jednemu z najpiękniejszych polskich miast - Gdańskowi. Spacerom po urokliwych uliczkach Starego Miasta, o którym opowiadała wycieczkowiczom przewodniczka, sprzyjała ciepła, słoneczna pogoda. Sporym wyzwaniem okazało się wejście na wieżę kościoła Mariackiego, co nie wszystkim się udało. Wielu wrażeń dostarczył też rejs statkiem po porcie gdańskim i wizyta na Westerplatte - jednym z najbardziej znanych miejsc bitewnych z okresu II wojny światowej na obszarze Polski.

Kolejnego dnia aura przestała sprzyjać turystom. W pelerynach przeciwdeszczowych i z parasolami wycieczka udała się na Półwysep Helski. Głównym celem podróży było helskie fokarium, gdzie przyglądano się karmieniu fok połączonemu z pokazem tresury. Pożegnanie z Trójmiastem miało miejsce czwartego dnia. Na pierwszy ogień poszedł Sopot, którego nie można było opuścić bez spaceru po molo i zobaczenia z bliska Krzywego Domku. W związku z nieprzychylną pogodą zmianie uległ plan wizyty w Gdyni, gdzie udano się do Centrum Nauki "Eksperyment". Pasjonująca zabawa połączona z nauką okazała się strzałem w dziesiątkę.

Wyjazd nad Bałtyk nie mógł oczywiście minąć bez spacerów brzegiem morza, czemu sprzyjała bliska odległość od plaży ośrodka wypoczynkowego w Stogach, w którym nocowali uczniowie z Sikorzyna i Siemowa. Wszyscy wracali do domów w znakomitych humorach, z setkami zdjęć w aparatach i telefonach, wieloma pamiątkami i przede wszystkim wspaniałymi wspomnieniami.