UCZNIOWIE MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE

Uczniowie mieszkający w gminie Gostyń, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, mogą ubiegać się o stypendium na rok szkolny 2015/2016.

Wnioski można składać od 1 do 15 września 2015 roku.

Stypendium przysługuje uczniom z rodzin, w których występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, alkoholizm, narkomania, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, rodzin niepełnych oraz tych, w których wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczny dochód w rodzinie z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie może przekroczyć kwoty 456 zł netto na osobę (od 1 października br. kryterium dochodowe wynosić będzie 514 zł netto).

Aby otrzymać stypendium, należy złożyć wniosek o przyznanie pomocy materialnej w szkole, do której uczeń uczęszcza, o ile organem prowadzącym jest gmina Gostyń (są to wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja na terenie gminy).

Formularze wniosków można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony www.biuletyn.gostyn.pl.

Informacji w szkole udziela również pedagog szkolny – Bożena Walczak – Woźniak