”Najcenniejszym i  najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku –jest wykształcenie.”
Arystoteles

14 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczcili DEN. Uczniowie kl. III, V i VI pod kierunkiem opiekuna samorządu p. Katarzyny Niedzielskiej i p. Małgorzaty Nowakowskiej przygotowali uroczysty apel.

W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni emerytowani pracownicy szkoły. Pani dyrektor Małgorzata Wichłacz złożyła życzenia i podziękowania kadrze pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom szkoły za pracę i trud wkładany w nauczanie. Do życzeń i podziękowań dołączyli rodzice. W ich imieniu, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anita Michalak wręczyła pani dyrektor Małgorzacie Wichłacz bukiet kwiatów. Po części oficjalnej zebrani obejrzeli dwie inscenizacje, w których uczniowie przedstawili „ciężkie” oraz pełne dobrego humoru życie uczniów i nauczycieli. Próbowali odpowiedzieć na nurtujące ich pytanie - Kto ma w szkole lepiej? - Nauczyciele czy uczniowie. Hol szkoły „zamienił się” w klasę i pokój nauczycielski. Gwoździem programu był mini playback show, czyli występ Indili i jej adoratora. Barwne stroje i rekwizyty przygotowane specjalnie na tę okazję uatrakcyjniły występy dzieci. Popisy szkolnych „aktorów” wywoływały salwy śmiechu. Na zakończenie uroczystości przy wtórze piosenki pt. „Przepraszamy Was za wszystko”, wychowankowie obdarowali kwiatami zebrane grono pedagogiczne i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. W radosnych nastrojach rozeszliśmy się do klas.