Gminne obchody Święta Niepodległości

Wyjątkowo liczna delegacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie miała zaszczyt wziąć udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości patriotyczne odbyły się na gostyńskim rynku, a poprzedziła je msza w kościele farnym.

Reprezentanci naszej szkoły przyłączyli się do gminnych obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku siemowska delegacja była jednak bardziej liczna, nie tylko wystawiając poczet sztandarowy. Stało się tak za sprawą naszych uczniów klasy II i III, którzy zostali laureatami Przeglądu Piosenki Patriotycznej i zaproszono ich do występu również podczas Święta Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele farnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Następnie manifestacja patriotyczna przemaszerowała pod wodzą Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń na gostyński rynek. Tam przemówienie wygłosił przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Grzegorz Skorupski i nastąpiła ceremonia złożenia kwiatów i wieńców pod pomnikiem Serca Jezusowego. Z patriotycznym repertuarem zaprezentował się nasz szkolny zespół „Drogowskaz” oraz solistka Marcelina Kostrzewska, których przygotowała pani Małgorzata Nowakowska.

Fot. gostyn24.pl, gostynska.pl, elka.pl, video: gostynska.pl