Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Oddaliśmy cześć Tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią i życiem.

Najmłodsi przybyli na akademię z chorągiewkami,  galowe stroje starszych uczniów ozdabiały biało-czerwone kotyliony. Tło dla uroczystości stanowił przystrojony w barwy jesieni hol szkoły -porozrzucane pożółkłe liście, mogiła z brzozowym krzyżem oraz ognisko.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie kl III, IV, V oraz VI przedstawili montaż poetyczno- muzyczny. Na tle piosenki „Biały krzyż” uroczyście złożyli zapalone znicze przy symbolicznym grobie. Następnie
przybliżyli zebranym historię Polski walczącej o niepodległość. Inscenizacje wierszy oraz pieśni żołnierskie wprowadziły zebranych w patriotyczny nastrój