Nie dla niebezpiecznych substancji psychoaktywnych

W listopadowe popołudnie, podczas zebrania, rodzice uczniów naszej szkoły mieli okazję posłuchać prelekcji ekspertów nt. uzależnień, szczególnie uzależnienia od nikotyny i substancji psychoaktywnych – „dopalaczy”.

Prelekcje wygłosili p. Hanna Jędrzejewska i p. Wojciech Łaszczyński. Spotkanie odbyło się w ramach działań profilaktycznych podejmowanych przez szkołę i objęło również uczniów, którzy wsłuchali się w słowa tych samych ekspertów kilka dni później w klasach. Celem tych działań było podniesienie kompetencji rodziców, nauczycieli i dzieci w dziedzinie profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem uzależnienia od środków zastępczych oraz przekazanie najnowszej wiedzy na temat substancji psychoaktywnych określanych jako dopalacze. Pani ekspert zwróciła uwagę, że wciąż posiadamy za mało informacji nt. nowych substancji psychoaktywnych, które z coraz większą siłą pojawiają się na rynku. Podkreśliła również fakt, iż skład takich środków jest śmiertelnie niebezpieczny - powoduje nieodwracalne skutki zdrowotne lub nawet utratę życia. Mówiła o wzroście sprzedaży dopalaczy, która odbywa się zarówno w sklepach stacjonarnych i internecie, a zakup owych środków jest dość łatwy. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele z ciekawością wysłuchali tego, co mieli do przedstawienia eksperci.

Pamiętajcie: Dopalacze kradną życie! Pedagog szkolny poleca stronę: