„MISTRZ ORTOGRAFII”

Od października 2015 do czerwca 2015 r. w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny przeznaczony dla uczniów kl. V pt. „Mistrz ortografii”. Podstawowym celem projektu jest rozbudzenie i kształcenie świadomości językowej uczniów, osiągnięcie przez nich umiejętności nawyku poprawnego pisania oraz kontroli własnego tekstu.

Realizatorkami zadania są pp. Wiesława Rotkiewicz – nauczyciela j. polskiego oraz Bożena Walczak – Woźniak – pedagog szkolny. W ramach cyklicznych spotkań na zajęciach omawiane są kolejne zasady polskiej pisowni, a ćwiczenia i zadania odbywają się z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy. Podczas zajęć uczniowie wykazują się nie tylko wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi, ale także recytatorskimi, plastycznymi i muzycznymi. Efekty prac piątoklasistów prezentowane są w holu szkoły i na stronie www szkoły.