Trzymaj formę!!!

Beata Majchrzak

DSCN2291 Uczniowie klasy V realizują projekt edukacyjny "Trzymaj formę"

organizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce oraz przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia. Celem programu jest zwiększenie aktywności fizycznej wśród uczniów przy jednoczesnym propagowaniu prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania.
W ramach projektu uczniowie klasy V podejmują szereg aktywności. Jedną z nich była organizacja Światowego Dnia Zdrowia, który przypada na 07.04. W naszej szkole motywem przewodnim były "OWOCE" i ich rola dla naszego organizmu. W organizację włączyli się również uczniowie pozostałych klas I-VI poprzez przygotowanie najważniejszych informacji na temat owoców, oraz barwnych strojów. Po zakończonych prezentacjach wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na degustację różnych owoców przygotowaną przez uczestników projektu. Oby ta smaczna lekcja zagościła na stałe w naszych jadłospisach.

Dziękujemy rodzicom uczniów klasy V za pomoc w przygotowaniu owocowego poczęstunku!