Czytanie jest trendy

Monika Wojciechowska

20160304 095552 Dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie bardzo chętnie i aktywnie biorą udział w akcji „Czytanie jest trendy”.

W tę akcję włączyli się uczniowie klasy pierwszej, rodzice dzieci, rodzeństwo, ciocie, babcie,

dyrektor, nauczyciele, pedagog oraz pracownicy szkoły, a także ks. Marek Kędziora – proboszcz siemowskiej parafii. W ramach tej akcji odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną.

Czytanie dzieciom wspiera rozwój psychiczny dziecka, uczy poprawnego języka i samodzielnego myślenia, rozwija zasób słów i wyobraźnię, daje swobodę w mówieniu, ćwiczy pamięć. Co więcej, wzmacnia również poczucie własnej wartości, uczy odróżniać dobro od zła, ułatwia naukę oraz pomaga odnieść sukces w szkole. Dlatego wszyscy czytajmy dzieciom, bo przecież czytanie jest trendy!