Biwak w Gołuchowie

Beata Majchrzak

2012 07 29 1084

W pierwszych dniach czerwca uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w trzydniowym biwaku w Gołuchowie.

Czas spędzony razem na świeżym powietrzu obfitował w wiele interesujących, wesołych i emocjonujących sytuacji. Uczestnicy biwaku korzystali z dobrodziejstw Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu, położonego w centrum pięknego kompleksu leśnego. Na terenie ośrodka uczniowie do swojej dyspozycji mieli boiska do piłki nożnej i siatkowej, siłownię „pod chmurką”, wypożyczalnię gokartów a także park linowy o dwóch stopniach trudności. Wybierając to urocze miejsce na biwak jego uczestnicy mieli okazję poznać znajdujące się w pobliżu atrakcje historyczne, przyrodnicze i turystyczne do których należą: Zamek - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, największy park krajobrazowy w Polsce z ciekawymi gatunkami i odmianami roślin oraz pokazową zagrodą żubrów i danieli, Muzeum Leśnictwa z ekspozycją trofeów łowieckich oraz kamień św. Jadwigi - największy głaz narzutowy w Wielkopolsce. Niestety trzy dni wypoczynku bardzo szybko dobiegły końca. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń uczestnicy wrócili do domu.