Beata Majchrzak

16 października to coroczne święto w naszej szkole.

Tego dnia bowiem obchodzimy Dzień Patrona Szkoły połączony z uroczystością Pasowania Uczniów Klasy I. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta, którą ks. Marek Kędziora odprawił w intencji całej społeczności szkolnej. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście oddali hołd patronowi Janowi Pawłowi II składając symboliczny bukiet kwiatów pod popiersiem tego wielkiego Polaka. Tradycją szkoły jest nadawanie tego dnia honorowego tytułu „Przyjaciel Szkoły” osobom, które w szczególny sposób okazują naszym wychowankom pomoc i serce. W bieżącym roku szkolnym tytuł "Przyjaciel Szkoły" został nadany Prezesowi Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu panu Markowi Banaszakowi. Nieodłącznym elementem rytuału jest odciśnięcie dłoni na tekturowym sercu, które zostanie umieszczone w Galerii Przyjaciół Szkoły. W dalszej części uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". Laureatów przedstawiła pani Małgorzata Wichłacz oraz wraz z dyrektorem szkoły, panią Małgorzatą Stróżyńską, dokonała wręczenia nagród wyróżnionym uczestnikom konkursu. Całość uroczystości dopełniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Po części artystycznej nastąpił ważny moment dla pierwszoklasistów. Po akcie pasowania stali się oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dla uczczenia tej chwili otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od starszych kolegów i koleżanek z klasy II. Tego dnia stali się oni również członkami Szkolnej Kasy Oszczędności, a swoje książeczki otrzymali z rąk nowego „Przyjaciela Szkoły” – pana Marka Banaszaka.