Niecodzienna wizyta

Z okazji wizytacji kanonicznej siemowskiej parafii, 24 kwietnia 2017 r., naszą szkołę odwiedził szczególny Gość

- Pasterz Archidiecezji Poznańskiej – Biskup Zdzisław Fortuniak. Jego Ekscelencji  asystował ksiądz proboszcz Marek Kędziora.

Gości przywitali uczniowie oraz Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Stróżyńska.

Spotkanie, w którym uczestniczyła cała społeczność szkoły, odbyło się przy popiersiu Patrona św. Jana Pawła II. Na ten dzień uczniowie przygotowali piosenki i przedstawienie pt. „Co to znaczy być człowiekiem?” Na zakończenie części artystycznej, korzystając ze sposobności, SU złożył Księdzu Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez rozmowy Jego Ekscelencji z uczniami. Zwracając się do zebranych ks. Biskup podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka.

Biskup Zdzisław Fortuniak udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa. Po czym udał się do izby pamięci „Pokoiku Papieskiego”, obejrzał nasze zbiory związane z Patronem szkoły i złożył wpis w księdze pamiątkowej. Wizytę zakończyło spotkanie Gości z nauczycielami oraz pracownikami.