Dzień Wiosny

Agata Wierzchowska

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów kilka wiosennych zabaw i gier. Pierwszą konkurencją było stworzenie plakatu obrazującego postać Pani Wiosny. Klasy z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Wszystkie plakaty były bardzo pomysłowe, ozdobione pięknymi wiosennymi motywami. Następnie uczniowie przystąpili do kolejnego zadania. W tym celu każda z klas otrzymała karty odpowiedzi, na których należało wpisać rozwiązane zagadki związanej z wiosną. Ostatnim zadaniem, jakie przygotowaliśmy, było ułożenie puzzli. Była to konkurencja na czas.
Po każdej z zabaw komisja konkursowa przydzielała punkty, zapisując je na tabeli wyników. Pracę uczniów komisja nagrodziła słodkimi upominkami. Kolejnym punktem naszego programu był wiosenny spacer z marzanną. Uczniowie wspólnie z nauczycielami spacerowali po wsi, szukając pierwszych oznak wiosny. Po powrocie do szkoły na uczestników naszej zabawy czekał poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.