Dzień Dziecka – Mundial 2018 w Siemowie

Monika Słomianna, Beata Majchrzak

1czerwca w naszej szkole było głośno i kolorowo.

Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem „Mundial 2018 w Siemowie”. Kilka dni wcześniej odbyło się losowanie, podczas którego klasy dowiedziały się jakie kraje będą reprezentowały.

Centrum imprezy to boisko, na którym otwarcia mundialu dokonali przedszkolaki ubrani w stroje biało – czerwone z szalikami i pomponami śpiewając piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Po występie najmłodszych nadszedł czas na prezentację poszczególnych drużyn. Przedstawiciele klas ubrani w strój sportowy lub charakterystyczny dla danego państwa prezentowali się i przypinali flagi wylosowanych państw do mapy. Nie zabrakło muzyki, tańca belgijskiego, kawiarenki mundialowej oraz rozgrywek sportowych.

Kolejnym punktem imprezy było tworzenie wiosek mundialowych (wykorzystując do tego kartony, parawany, namioty, koce, drewno i inne), flag i nazw państw. Komisja w składzie P. Katarzyna Niedzielska i P. Przemysław Czajka uznali, że najciekawszą wioskę stworzyli Niemcy czyli klasa V. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności m. in. w wyścigu kulawych strusi, transporcie piłek czy biegu po buty. Najmłodsi w tym czasie brali udział w wyścigach rzędów.

Był piękny i upalny dzień - kawiarenka mundialowa serwowała napoje, drożdżówki i lody za co bardzo dziękujemy Radzie Rodziców.

Na zakończenie tego niezwykłego dnia na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Nasza szkoła już dziś kibicuje Narodowej drużynie na mundialu w Rosji i każdy uczeń otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę na samochód.

Po wspólnym zdjęciu wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni rozeszli się do domów.