Bajkowe spotkania

Bożena Walcza-Woźniak, Małgorzata Stróżyńska

„Bajkowe spotkania” to tytuł jednej z realizowanych w siemowskiej szkole innowacji pedagogicznych. Projekt skierowany jest do uczniów kl. I - V i ich rodziców.

Ma ona za zadania wspierać rozwój kompetencji czytelniczych dzieci oraz współpracę szkoły z domem rodzinnym dziecka, szczególnie dbać o zacieśnianie więzi w rodzinie. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 8 listopada br. Na dobry początek z zaciekawieniem wszyscy wysłuchali wierszy Jana Brzechwy, a na koniec wspólnie zarecytowali znane rymowanki w/w poety. Na spotkaniu „Rodzinne drużyny” miały możliwość sprawdzenia swoich sił podczas rozwiązywania przygotowanych na tę okazję bajkowych quizów. Quizy wymagały znajomości utworów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Hansa Christiana Andersena czy Braci Grimm. Nie zabrakło też pytań o filmowe dobranocki, niektóre znane już tylko rodzicomJ. Dodatkową atrakcję zajęć stanowiło wykorzystanie w zabawie monitora interaktywnego. Zarówno dzieci, jak i rodzice bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie.

Całe spotkanie przebiegało w wesołej i niezwykle sympatycznej atmosferze, przy kawie i ciastku;)