Turniej Tenisa Stołowego

Przemysław Czajka

Dnia 04.12. w Szkole Podstawowej im. Wandy Modlibowskiej w Sikorzynie rozegrany został Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego z udziałem naszej reprezentacji.

Zawody te odbyły z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i miały charakter towarzyskich rozgrywek. W turnieju udział wzięło pięć drużyn: SP Sikorzyn, SP Gola, SP Kunowo, SP Daleszyn i SP Siemowo. Reprezentacje szkół składały się z 2 zawodników + 1 rezerwowego i zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A znalazły się drużyny z Daleszyna i Kunowa natomiast w grupie B: Siemowo, Gola i Sikorzyn. W grupie rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Każdy zawodnik rozgrywal pojedynek do 2 wygranych setów. Pojedynki odbywały się równoczesnie. Jeśli jeden z zawodników wygrał swoj pojedynek, a drugi przegrał, to o zwycięstwie decydował pojedynek deblowy. Drużyna z Siemowa zajęła 2 miejsce w grupie i zagrala w półfinale z Daleszynem. Niestety przegrała swój pojedynek w deblu i musiała rozegrać mecz o 3 miejsce z Golą. Ten pojedynek również nasza reprezentacja uległa w deblu i zajęła ostatecznie IV miejsce. Zwycięzcą okazała się drużyna gospodarzy z Sikorzyna. Dalsze miejsca zajęły: Daleszyn, Gola, Siemowo, Kunowo. Zawodnicy podczas trwania turnieju otrzymali poczęstunek oraz napoje, a za osiągnięte w turnieju miejsce dyplom oraz nagrody rzeczowe. W trakcie rozgrywek panowała sympatyczna i towarzyska atmosfera. Zawodnicy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami szkolnymi oraz rywalizować w w tenisie stołowym zarówno indywidualnie oraz drużynowo.

Szkołę w Siemowie reprezentowali:

Oskar Fogt, Mikołaj Fechner, Patryk Paizert