Julita Wiatrowska ponownie w Finale Wojewódzkim w Warcabach Klasycznych!

Przemysław Czajka

Dnia 28.02 czworo naszych uczniów wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu w Warcabach Klasycznych, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Starej Krobi.

Zawody rozgrywane były indywidualnie, a naszą szkołę reprezentowali: Oskar Kaźmierczak (klasa IV), Julita Wiatrowska (klasa V), Oskar Fogt (klasa VI) i Zuzanna Ciesielska (klasa VII). Turniej odbywał się systemem każdy z każdym w 2 kategoriach: chłopców i dziewcząt.

Wśród dziewcząt w końcowej klasyfikacji II miejsce dające przepustkę do Finału Wojewódzkiego uzyskała Julita Wiatrowska. Nasza uczennica przegrała ilością małych punktów z Agatą Prętkowską (Stara Krobia), którą rok temu pokonała. Tak więc w tym roku dziewczyny zamieniły się miejscami, jednak obydwie awansowały do Finału Wojewódzkiego.

Wśród chłopców III miejsce zajął Oskar Fogt, który dwoma punktami przegrał awans do dalszego etapu.

Nasi uczniowie mieli kolejną szansę rywalizować z kolegami i koleżankami z regionu i nabyć cenne doświadczenie w grze w warcaby.

Finał Wojewódzki w Warcabach Klasycznych odbył się w święto wszystkich kobiet czyli 08.03 w Wolsztynie.

Do tego miasta zjechali się najlepsi uczniowie z całej Wielkopolski, by rywalizować o miano najlepszego gracza w warcaby w naszym województwie. Ponownie zawody rozegrane były w 2 kategoriach: chłopcy i dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowała Julita Wiatrowska, która drugi raz z rzędu brała udział w Finale Wojewódzkim. Uczennica na 8 pojedynków 2 razy wyszła zwycięsko a 6 razy musiała uznać wyższość swoich rywalek. Wspomnieć należy, że w zawodach tych grają już zawodnicy trenujący warcaby na co dzień w klubach. Julita nie załamała się, lecz zapowiedziała wspólnie z nauczycielem wf, że w przyszłym roku wróci silniejsza. Udział Julity drugi raz z rzędu w Finale tej dyscypliny należy uznać za ogromny sukces samej zawodniczki jak i naszej szkoły.

Wielkie gratulacje !

scroll back to top