Wyjazd do firmy Kaczmarek Malewo

Monika Słomianna, Beata Majchrzak

7 lutego uczniowie klasy VII i VIII zwiedzili kolejny zakład pracy znajdujący się w naszej gminie.

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej w naszej szkole młodzież wyjechała do firmy Kaczmarek Malewo.. Firma Kaczmarek zajmuje się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych (rury osłonowe, rury kanalizacyjne z PVC, systemy wodociągowe, gazowe i kanalizacji sanitarnej). Podczas spotkania uczniowie poznali historię firmy. W dalszej kolejności otrzymali kamizelki i udali się do magazynów, do laboratorium oraz na hale produkcyjne, gdzie przyglądali się pracy pracowników produkujących rury. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką zakładu pracy, jej wysokimi standardami oraz zaobserwować jak przebiega produkcja.