Z wizytą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu

Wiesława Rotkiewicz

W środę, 20 listopada 2019r., uczniowie kl.IV SP. w Siemowie wraz z nauczycielką języka polskiego wybrali się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu.

Celem wyjazdu było zapoznanie się uczniów ze zbiorami biblioteki, a także udział w lekcji bibliotecznej ( katalogi , ich rodzaje i zasady korzystania z nich). Najwięcej czasu dzieci spędziły w Oddziale dla dzieci i młodzieży, gdzie najpierw z dużym zainteresowaniem wysłuchały lekcji i opowieści pani bibliotekarki, a później z ogromną przyjemnością korzystały z różnorodnych zasobów bibliotecznych (książek, czasopism, puzzli, gier planszowych). Pobyt w bibliotece minął wszystkim niezwykle szybko. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały prezent- uwolnioną książkę. Każdy mógł sobie wybrać, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, i zabrać na zawsze do domu jedną- uwolnioną- książkę.