Przedstawienie bożonarodzeniowe i wigilie klasowe

Katarzyna Niedzielska, Monika Słomianna

„Zjawi się, zjawi niezwyczajnie.
Nawiedzi znowu świętą stajnię
Miłość w malutkim niemowlątku,

Podniesie swą wszechwładną rękę”

Kazimierz Wierzyński

Dzień 20 grudnia rozpoczął się w naszej szkole wigiliami klasowymi, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia. Po wigiliach klasowych i rozpakowaniu prezentów od Gwiazdora, tradycyjnie wszyscy uczniowie „kolędowali po całej szkole” odwiedzając nauczycieli, pracowników i kolegów z innych klas życząc Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

O godz. 10:30 w sali gimnastycznej na wspólnym świętowaniu zebrała się społeczność szkoły oraz zaproszeni goście. Uroczystość była okazją do podsumowania konkursów bożonarodzeniowych. Laureaci konkursu pt. „Najlepszy znawca tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych” zostali obdarowani dyplomami i nagrodami. Laureaci konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową „Matematyka na święta” otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Po części oficjalnej, przyszła kolej na część artystyczną. Widzowie obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe pod tytułem „Jasełka na wesoło”. Humor i wartka akcja sprawiła, iż publiczność bawiła się doskonale. Przedstawienie ubarwione zostało pięknymi polskimi kolędami w wykonaniu chóru. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali upominki przygotowane specjalnie na tę okazję przez Samorząd Uczniowski.Wszystkim dzieciom biorącym, udział w przedstawieniu gratulujemy zdolności i pięknego występu.