Wizyta studyjna

Katarzyna Niedzielska, Małgorzata Wichłacz

„Szkoła w Siemowie promuje zdrowie” – pod takim hasłem 27 września br. odbyła się wizyta studyjna,

której celem było podsumowanie działań zrealizowanych w ramach projektu "Szkoła Promująca Zdrowie". Program uroczystości zaplanowaliśmy tak, by w pełni odzwierciedlał podejmowane zadania promujące zdrowy tryb życia. W holu szkoły oraz na korytarzach przygotowaliśmy ekspozycję, która demonstrowała nasze działania dotyczące realizacji wyłonionych problemów priorytetowych. Można było podziwiać fotorelacje, wytwory prac uczniowskich, wystawę warzyw, owoców i przetworów przygotowanych przez społeczność szkoły. Koordynator szkolnego zespołu ds. promocji zdrowia p. Katarzyna Niedzielska przedstawiła prezentację multimedialną ukazującą dorobek szkoły w czterech wymiarach zdrowia (fizycznym, społecznym, psychicznym i duchowym) na przestrzeni lat 2012-2016. Tak naprawdę dopiero ona ukazała wszystkim pełny obraz naszej pracy na rzecz promocji zdrowia. Uczniowie zaprezentowali barwny program artystyczny, w którym w humorystyczny sposób ukazali potrzebę dbania o zdrowie swoje oraz innych. Na zakończenie uroczystości na wszystkich uczestników czekał w klasach zdrowy poczęstunek.

Działania szkoły zostały wysoko ocenione przez starszego wizytatora panią Irenę Sierpowską-Glapiak, która podsumowując wizytę studyjną, zwróciła uwagę na wysoki poziom zaangażowania całej społeczności szkolnej w poczynania na rzecz promocji zdrowia w szkole i w środowisku lokalnym. Otrzymaliśmy rekomendację rejonowego koordynatora SzPZ i z niecierpliwością oczekujemy na otrzymanie certyfikatu wojewódzkiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w realizację projektu i zapewniamy, że działania propagujące aktywny i zdrowy styl życia będą kontynuowane.