IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Monika Słomianna

sowa

Już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Przygotowywaliśmy się do tego dnia od pierwszych dni września - w klasie czwartej na początku lekcji matematyki chwila zabawy z liczmanami. Uczniowie z klasy IV i V przygotowywali tematyczne lapbooki. Chętni uczniowie przygotowali plakaty i gry z tabliczką mnożenia. 4 października uczniowie z klasy VI stali się egzaminatorami i odpytywali kolegów i koleżanki oraz dorosłych. Wszyscy egzaminowani uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin uzyskując tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dziękuję za wspólną zabawę. Pamiętajcie o tabliczce mnożenia przez cały rok.