Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek

Monika Słomianna, Beata Majchrzak

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem.

My w tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do tego programu. W ramach zajęć, które odbywały się w naszej szkole uczniowie w dniach od 7 – 11 października poznali różne sposoby kodowania informacji oraz tworzyli swoje własne zakodowane prace pracując w grupach.

Pierwszego dnia naszego świętowania kreatywnego programowania przybliżone zostały uczniom pojęcia kodowanie i programowanie podczas wyświetlonej prezentacji. Następnie uczniowie klasy V i IV zmierzyli się z programowaniem podczas lekcji informatyki grając w Scottie Go! Kodowanie to przede wszystkim logiczne myślenie, które świetnie zostało wykorzystane podczas lekcji w-f. Pan Czajka przygotował dla uczniów klas IV – V grę kółko krzyżyk, ale w troszkę zmienionej wersji - wyścigi rzędów. Tego dnia klasa VI podczas lekcji w-f kodowała trasę, którą później rozkodowali uczniowie klasy VII i VIII świetnie się przy tym bawiąc.