11 listopada po raz 101. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji w piątek 8 listopada w holu, zebrała się cała społeczność naszej szkoły, by jak co roku, w asyście sztandaru szkolnego wziąć udział w tym patriotycznym wydarzeniu.
O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

Po hymnie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów kl. VII, którzy przedstawili zgromadzonym 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Przypomnieli ważne historyczne daty, wydarzenia i bohaterów narodowych. Po akademii odbył się „Przegląd piosenki wojskowej”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie wszystkich klas. Wspólne obchody Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wprowadziły zebranych w nastrój oddający charakter i istotę tego święta.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.