Rozgrywki w SP nr1 w Gostyniu

Przemysław Czajka

24 godziny po rozgrywkach swoich starszych kolegów swój turniej miała również reprezentacja piłkarska z klas IV-VI, która także brała udział w Eliminacjach Powiatowych do Mistrzostw Powiatu w halowej piłce nożnej Igrzysk Dzieci.
Zawody te odbyły się w hali SP nr 1 w Gostyniu. W rozgrywkach udział wzięły także 4 drużyny: SP nr 1 , SP Bodzewo, SP Pogorzela i nasza szkoła. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2x8 min. Nasi zawodnicy świetnie rozpoczęli turniej wygrywając 2-0 z Bodzewem (bramki: Hubert Kaźmierczak x2). W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy rozegrali pojedynek z gospodarzem SP nr 1 i również wypadli znakomicie wygrywając 2-0 (bramki: Hubert Kaźmierczak i Wiktor Michalak). Po tych dwóch zwycięstwach i wynikach innych spotkań o zwycięstwie w turnieju miał decydować bezpośredni pojedynek z SP Pogorzela. Niestety w tym meczu, który miał przesądzić o awansie do Mistrzostw Powiatu nasza ekipa przegrała 0-2. Naszym młodym zawodnikom nie brakowało ambicji i woli walki. Cieszą nie tylko wyniki jakie osiągneli w tym turnieju, ale także jakoś gry. Chłopacy udowodnili na parkiecie, że są młodym ale bardzo doświadczonym piłkarsko teamem. Ich akcje , poszanowanie piłki oraz mądrość taktyczna stała na wysokim poziomie co wychwalali inni opiekunowie. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła wysokie II miejsce za co wielkie gratulacje !
Naszą szkołę reprezentowali:
Oskar Kaźmierczak, Wiktor Michalak, Mikołaj Wiatrowski, Filip Budzyń, Hubert Kaźmierczak, Kacper Michalak, Michał Dzik, Mikołaj Śliwiński , Olaf Śliwiński.