Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych

Przemysław Czajka

Dnia 19.02 reprezentacja naszej szkoły składająca się z 3 uczniów wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w warcabach klasycznych, które odbyły się w szkole w Starej Krobi.
Prócz naszej szkoły udział wzięły także reprezentacje placówek z : Goli, Sikorzyna, Kunowa, Daleszyna, SP 1 w Gostyniu, SP 3 w Gostyniu, Krobi oraz Starej Krobi. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowała zeszłoroczna vice mistrzyni powiatu w warcabach oraz mistrzyni powiatu sprzed 2 lat - Julita Wiatrowska (VI klasa) a w kategorii chłopców: Oskar Kaźmierczak (V klasa)  i Mikołaj Śliwiński (VI klasa). Dziewczyny oraz chłopcy rywalizowały systemem każdy z każdym. Te pierwsze miały do rozegrania 12 partii (zgłosiło się 13 zawodniczek), a panowie aż 18 partii (17 zawodników). Po rozgrywkach trwających ponad trzy godziny nadszedł czas na podsumowanie wyników rozgrywek. Mamy się czym pochwalić! Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Julita Wiatrowska i ona będzie reprezentować naszą szkołę w Finale Wojewódzkim w warcabach 21.03 w Poznaniu. To nie koniec dobrych wieści. Vice mistrzem powiatu wśród chłopców został Oskar Kaźmierczak z klasy V i on również będzie reprezentował naszą szkołę w Finale Wojewódzkim. Nasi vice mistrzowie otrzymali z rąk Pani Ewy Nawrockiej - organizatorki turnieju dyplom oraz medal.
Wielkie gratulacje należą się całej naszej trójce za godne reprezentowanie szkoły w Siemowie i trzymamy mocno kciuku za Julitę i Oskara, by jak najlepiej poradzili sobie w Poznaniu 21.03 w rozgrywkach na szczeblu województwa.
scroll back to top