X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Monika Słomianna

Beztytuu

W piątek 2 października 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Od pierwszych dni września wszyscy ćwiczyli mnożenie – w domu i szkole. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą, dlatego też w tym roku uczniowie miedzy innymi przygotowywali zakładki do książek z tabliczką mnożenia, które 2 października zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

W dniu tym na lekcjach matematyki i informatyki królowała tabliczka mnożenia - uczniowie wypełniali kratkowane plansze według określonego schematu czyli bawili się z kodowaniem oraz wykorzystywali różne aplikacje internetowe związane z tabliczką mnożenia.

Dziękujemy za wspólną zabawę.