Szkolne Przygody Gangu Fajniaków

Marta Baksalary

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna.

Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego klasa 3 wzięła udział w program edukacyjnym zatytułowanym „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”.
Głównym celem tego programu było zainspirowanie uczniów do wspólnego działania na rzecz naszej planety. Zajęcia przeprowadzane w ramach programu „Fajniaków”, były doskonałą okazją na pokazania uczniom nauki poprzez zabawę. Pomogły także zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody.
Lekcje podzielone zostały na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury (powietrze, woda, ziemia i ogień). W trakcie zajęć dzieci obserwowały eksperymenty przeprowadzane przez nauczyciela, dowiadywały się wielu nowych informacji związanych z naszą planetą, a także wykonywały prace plastyczne związane z danym żywiołem.