MIKOŁAJE 2020

Przemysław Czajka

Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do projektu pod hasłem „Mikołaje 2020”, który ma na celu zbiórkę artykułów spożywczych oraz środków czystości dla samotnych osób starszych  i niepełnosprawnych z gminy Gostyń, na terenie której ma swoją siedzibę nasza placówka.

Niestety panująca pandemia i prowadzenie zajęć zdalnie zmusiła nas do zrezygnowania z tradycyjnej formy tej akcji, gdzie uczniowie przynosili wspomniane wyżej produkty do szkoły i zostawiali je w holu. Nie chcieliśmy rezygnować z tej jakże szczytnej akcji, stąd Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł, by artykuły spożywcze lub środki czystości gromadzić według własnego uznania i możliwości w domu. Akcja mimo panującej pandemii spotkała się ze sporym zainteresowaniem o czym świadczą spakowane aż cztery duże kartony z artykułami spożywczymi i środkami czystości.

Opiekun Samorządu po spakowaniu  zgromadzonych artykułów przekazał je na ręce dyrektora PCPR, w Gostyniu, by z kolei pracownicy mogli dostarczyć je potrzebującej osobie, którą w tym roku jest 71 letnia kobieta.
Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją szkoły bardzo dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie w sprawne przeprowadzenie charytatywnej akcji "Mikołaje 2020". Pamiętajmy, że dobro wraca, a jak mawiał nasz szkolny patron św. Jan Paweł II:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”

DZIĘKUJEMY !