29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siemowie

Przemysław Czajka

Pragnąc kontynuować wieloletnią tradycję uczestniczenia w ogólnopolskiej akcji WOŚP nasza szkoła musiała zmierzyć się w tym roku z panującą cały czas pandemią. Brak większości dzieci w szkole, zdalne nauczanie, brak bezpośredniego kontaktu z rodzicami nie zniechęciło jednak społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie do włączenia się do tej akcji.

Wystarczył kilka dni, aby pracownicy szkoły zdobyli różnego typu gadżety, vouchery, upominki z przeznaczeniem na licytację. Tym razem, z powodu pandemii, za pośrednictwem dobrze znanej uczniom i nauczycielom - aplikacji TEAMS. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć również o rodzicach uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem i wspaniałym sercem wsparli naszą akcję oferując przeróżne prezenty na aukcję. Opiekun SU p. Przemysław Czajka wraz z panią Martą Baksalary i panią dyrektor Małgorzatą Stróżyńską zebrane prezenty połączyli w bogato wyposażone zestawy (a było ich aż 68!), których zdjęcia z dokładnym opisem tego co się w nich znajduje zostały wklejone do specjalnie utworzonej na potrzeby WOŚP grupy w aplikacji TEAMS. Wśród tych pakietów znalazły się między innymi: kubki, długopisy, artykuły szkolne, koce polarowe, opiekacz do tostów, torty, voucher na naukę jazdy konnej, voucher do fryzjera, voucher do kosmetyczki, voucher do sklepu z artykułami domowymi, pluszowe misie, oczywiście gadżety WOŚP oraz wiele wiele innych. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli dwa tygodnie, by poprzez komentarze pod danym zestawem licytować interesujące ich pakiety. Taka nietypowa forma organizacji WOŚP w naszej szkole zdobyła duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej. Licytacje trwały od 18.01 do 31.01. Walka o zdobycie upragnionego zestawu trwała praktycznie do samego końca. Gdy licytacje dobiegły końca do puszki WOŚP pieniążki wrzucały nie tylko te osoby, które wygrały dany zestaw, ale także osoby, którym nie udało się niestety nic wylicytować a chcieli wesprzeć tą charytatywną akcję.

Po podliczeniu uzbieranych pieniążków okazało się, że po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie stanęła na wysokości zadania. Po raz kolejny udało się pobić szkolny rekord uzbieranej kwoty na WOŚP.

Oficjalnie: w 29. Finale WOŚP Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemowie uzbierała kwotę:

4401,01 zł.

Wynik zszokował nie tylko pracowników szkoły i społeczność, ale także pracowników sztabu WOŚP w Gostyniu, że tak „małej” wiejskiej szkole, w dobie panującej pandemii, podczas gdy dzieci nie ma w szkole i trwa zdalne nauczanie udało się uzbierać tak ogromną sumę.

Wielkie brawa dla wszystkich! Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom oraz osobom (rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i innym), które podarowały, ufundowały wszystkie przedmioty, które mogliście Państwo licytować przez dwa tygodnie. Uzbierało się tego mnóstwo i myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Okazaliście Państwo wielkie serce! DZIĘKUJEMY !

Życzymy dużo zdrowia i jeszcze raz bardzo dziękujemy w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie.

To naprawdę zaszczyt mieć możliwość współpracować z tak wspaniałymi ludźmi...

DZIĘKUJEMY!!!