Wielkopolski Turniej Orlika 2021

Przemysław Czajka

24 maja na boisku sportowym "orlik" w Krobi odbyły się eliminacje powiatowe do turnieju "Wielkopolski Turniej Orlika 2021".

W turnieju wzięło udział pięć drużyn: SP Daleszyn, SP Krobia, SP Pępowo, SP 3 w Gostyniu oraz nasza reprezentacja. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym 2x7 minut. Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna i w wielkim stylu odniosła zwycięstwo w turnieju nie doznając żadnej porażki i tracąc tylko 1 bramkę w całym turnieju.

Oto poszczególne wyniki naszej reprezentacji:

SP Siemowo - SP Krobia 4:0  (bramki: Oskar Kaźmierczak x3, Hubert Kaźmierczak)

SP Siemowo - SP Pępowo 3:0 (bramki: Oskar Kaźmierczak x3)

SP Siemowo - SP Daleszyn 8:0  (bramki: Kacper Michalak x4, Oskar Kaźmierczak x2, Hubert Kaźmierczak)

SP Siemowo - SP 3 Gostyń   3:1 (bramki: Hubert Kaźmierczak x2, Oskar Kaźmierczak)

Zwycięstwo w turnieju powiatowym dało naszej drużynie awans do turnieju rejonowego, który odbędzie się 9 czerwca w Lesznie.

Cennym uwagi jest fakt, że  skład naszej drużyny złożony był także z uczniów klasy III (jedyni w turnieju), którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wielkie brawa!

Skład naszej reprezentacji tworzyli:

Olaf Śliwiński (klasa VII - bramkarz), Filip Budzyń (klasa VI), Hubert Kaźmierczak (klasa VI), Oskar Kaźmierczak (klasa VI), Kacper Michalak (klasa VI), Wiktor Michalak (klasa V), Mikołaj Wiatrowski (klasa V), Adrian Wolny (klasa III), Patryk Studziński (klasa III).

Reprezentacji życzymy powodzenia w etapie rejonowym !