ŚWIĘTO NARODOWE KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

Konstytucja 3. maja została uchwalona w 1791 roku, w tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia tego najważniejszego aktu prawnego.

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta.

To już drugie święta majowe obchodzone w trybie nauki zdalnej. W tymroku uczniowie mogli wybraćw jaki sposób uczczą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja.

Propozycje działań do realizacji.

KLASY 1 i 3

Beztytuu Spośród podanych zadań wybierz jedno.

Sportowcy:

Oblicz:

Konstytucja 3. maja została uchwalona w dniu 3.05.1791r. Dodaj każdą cyfrę znajdującą się
w dacie. Uzyskany wynik, wskaże Ci, ile razy należy wykonać jedno z wybranych przez siebie zadań sportowych.

1. Podskoki na jednej nodze.
  2. Podskoki na skakance.
  3. Odbijanie piłki.

Cukiernicy:

1. Przygotowanie czerwono -białych deserków dla całej rodziny. Możesz wykonać biało – czerwone chorągiewki i udekorować nimi deserki.

Do pomocy w wykonaniu tego zadania poproś kogoś z domowników.

Artyści:

1. Recytacja wiersza „Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego.

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze, biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość,

biel –serce czyste

Piękne są nasze barwy ojczyste.

KLASY 5-8

Beztytuu Spośród podanych zadań wybierz jedno.

Beztytuu Zadania sportowe

Wymagana ilość - 230

1. Podskoki na skakance.
  2. Podbijanie piłeczki ping-pongowej.
  3. Podbijanie piłki, „zośki” nogą.
  4. Kozłowanie piłki.

Wymagana ilość1791

1. Jazda na rowerze (metry).

11. Jazda na rolkach (metry).

12.Spacer (kroki).

Beztytuu Zadanie kulinarne

Uczniowie chętnie realizowali zadania i wspaniale się z nich wywiązali, czego potwierdzeniem
są przesłane zdjęcia i filmiki. Na uwagę zasługuje fakt, iż przygotowalitakże stroje, flagi
i ozdoby w barwach narodowych.

deser

Więcej zdjęć i filmy znajdują się pod linkiemhttps://padlet.com/katarzynaniedzielska/vfwzdzi9z4eh6jse

Ponadto uczniowie klas 5-8 zmierzyli się z łamigłówkami escaperoomu i przetestowali swoją wiedzę ze znajomości okoliczności związanych z uchwaleniem Konstytucji 3.maja.