Sukces naszych piłkarzy!

Przemysław Czajka

09.06.2021r., w środę, nasi uczniowie wybrali się do Leszna, by rywalizować w kolejnym - rejonowym już etapie turnieju piłki nożnej WIELKOPOLSKI ORLIK 2021.

Wcześniej w etapie powiatowym nasza drużyna zajęła I miejsce i pewnie zameldowała się w etapie rejonowym.

W rywalizacji udział wzięły następujące drużyny: SP Sierakowo, SP 4 Kościan, SP 7 w Lesznie, SP 3 Wolsztyn oraz nasza szkoła. Na tym poziomie już nie było tak łatwo. W pierwszym meczu SP Siemowo pokonało pewnie SP Sierakowo 3:0 (bramki: Oskar Kaźmierczak x2, Hubert Kaźmierczak). Następnie po ciężkim, ale wyrównanym meczu nasza ekipa musiała uznać wyższość -  jak się okazało z późniejszym triumfatorem turnieju SP 7 Leszno 1:3 (bramka: Oskar Kaźmierczak). Kolejnym meczem był mecz o to by zająć w turnieju co najmniej 3 miejsce. Ten cel został osiągnięty wygrywając wysoko 4:0 z SP 3 Wolsztyn (bramki: Filip Budzyń, Oskar Kaźmierczak, Hubert Kaźmierczak, Wiktor Michalak). W ostatnim meczu turnieju nasza drużyna zmierzyła się z SP 4 Kościan. Był to mecz o 2 miejsce w całym turnieju i okazał się on zwycięski 5:1 (bramki: Hubert Kaźmierczak x4, Oskar Kaźmierczak). 

Trzeba śmiało powiedzieć, że 2 miejsce  turnieju w Lesznie jest ogromnym sukcesem naszej drużyny za co należą się wielkie brawa. Zawodnicy oraz nauczyciel otrzymali z rąk organizatora pamiątkowe koszulki oraz dyplom za zajęcie 2 miejsca w turnieju piłki nożnej na etapie rejonowym. Tak jak w rozgrywkach powiatowych opiekun dawał szanse gry uczniom klasy III, którzy w przyszłości miejmy nadzieję będą stanowili o sile naszej szkolnej reprezentacji piłkarskiej. 

Skład naszej reprezentacji piłkarskiej tworzyli: Olaf Śliwiński (bramkarz), Filip Budzyń, Oskar Kaźmierczak, Hubert Kaźmierczak, Wiktor Michalak, Kacper Michalak, Mikołaj Wiatrowski, Patryk Studziński, Adrian Wolny.

scroll back to top