Rajd rowerowy

Katarzyna Miedziarek

W sobotę 25 września uczniowie klasy VII wzięli udział w wycieczce rowerowej do Żelazna.

Rajd miał na celu przeprowadzenie badań terenowych takich jak badanie stanu powietrza, wody i gleby.  Wśród uczestników rajdu byli beż uczniowie LO w Gostyniu, którzy dzielili się wiedzą z uczniami szkoły podstawowej. Klasa VII przedstawiła nam historię swojej szkoły a także informacje o kościele w Siemowie. Podczas pobytu nad jeziorem w Żelaźnie analizowaliśmy mapy, sprawdzaliśmy zawartość azotanów, fosforanów i innych związków w wodzie jeziora i Kanału Obry. Badaliśmy za pomocą analizatora pyłu zawieszonego stan powietrza. Prócz zadań edukacyjnych był czas na ognisko. W miłej i pogodnej atmosferze zajadaliśmy kiełbaski i "pieczone pyry".