DZIEŃ EMOTIKONA

Monika Słomianna

Beztytuu20 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Emotikona. Beztytuu2

Pierwsze użycie emotikonów w sieci zdarzyło się 19 września 1982 roku, kiedy amerykański naukowiec – Scott Fahlam użył znaku „:-)”, aby wyrazić w wiadomości żartobliwą treść.

Obecnie większość komunikatorów zamienia typograficzne znaki, na kolorowe obrazki buziek. Powstają coraz bardziej wymyślne grafiki. Te żółte minki lub znaczki tworzone za pomocą znaków interpunkcyjnych wyrażają nasze emocje i bardzo często używane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, smsów, w komunikatorach bądź też na profilach społecznościowych.

Oprócz uśmiechów wśród klasycznych żółtych emoji powstały również: wizerunki ludzi, zwierzęta, rośliny, przedmioty, zawody, zjawiska pogodowe, środki transportu.

W naszej szkole w ramach obchodów tego święta uczniowie projektowali własnego emotikona
lub stworzyli emotkę odzwierciedlającą ich nastrój tego dnia. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek konkurs związany z emotikonami. Zadaniem uczniów było odgadnięcie tytułów filmów i książek, które zostały zaszyfrowane za pomocą emoji. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie uczennica klasy VII – Ewelina Andrzejewska. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.