Monika Słomianna

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to bezpłatna akcja edukacyjna.

Odbywa się każdego roku pierwszego dnia października. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz kolejny. Udział w niej był okazją dla uczniów do nadrobienia zaległości z mnożenia i dzielenia. W szkole powołane były Komisje Egzaminacyjne – uczniowie sprawdzali wiedzę „tabliczkową” u uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy biorący udział w zabawie losował los z pięcioma zadaniami. Za wszystkie poprawne odpowiedzi otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tego dnia Uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w grach i zabawach matematycznych utrwalających znajomość tabliczki mnożenia (kodowanki, gry planszowe, zabawy z szyfrem, test na uważność). Wszystkim Uczniom biorącym udział w zabawach życzę perfekcyjnej znajomości tabliczki mnożenia.