Szkoła do hymnu

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Z tej okazji Samorząd uczniowski przygotował biało-czerwone emblematy dla całej społeczności szkolnej oraz pracowników niepedagogicznych naszej placówki. W środę 10 listopada br. o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe uroczyście odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią śpiew odbył się w klasach. Mimo niecodziennej sytuacji świętowaniu towarzyszył duch patriotyzmu i radość z odzyskanej przez Polskę niepodległości.