"Zawodowy" miesiąc

Ilona Gorynia

Są w naszej szkole uczniowie, którzy od dawna wiedzą, kim zostaną w przyszłości…

są tacy, którzy stosunkowo niedawno odkryli swoje zawodowe zainteresowanie … są również tacy, którzy jeszcze nie mają żadnego pomysłu na swoją przyszłość. Dla nich wszystkich w szkole działa Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego.

Już od najmłodszych lat przygotowujemy się do podejmowania przyszłych decyzji zawodowych. W przedszkolu w trakcie zabaw oraz zajęć organizowanych przez nauczyciela. W szkole podstawowej podczas lekcji, zajęć pozalekcyjnych, wycieczek do zakładów pracy, itp. Najintensywniej pracujemy w starszych klasach szkoły podstawowej, kiedy to realizujemy zajęcia z doradztwa zawodowego.

Wszystkie te działania sprawiają, że pod koniec klasy VIII uczniom łatwiej jest dokonać wyboru odpowiedniej szkoły ponadpodstawowej, w której wielu będzie zdobywało zawód.

W tym roku szkolnym w ramach WSDZ ogłoszony został konkurs na najciekawszą gazetkę klasową pod hasłem „Zawodowy miesiąc”. Uczniowie pracując nad wspólnym projektem mieli okazję zaprezentować swój indywidualny pomysł na wymarzony zawód.

Komisja konkursowa brała pod uwagę pomysłowość, estetykę i wkład pracy. Laureatami zostali:

klasa IV - I miejsce

klasa II - II miejsce

klasa VIII - III miejsce

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.